صفحه اصلی | نقشه سایت | تماس با ما | English امروز :
تعریف :
تغییر شکل بینی با کاهش یا افزایش اندازه، برداشتن قوز بینی، جمع کردن پره های بینی، تغییر زاویه بین لب بالایی و بینی یا تغییر شکل نوک بینی.
رینوپلاستی، به رفع مشکلات تنفسی کمک می کند (که در این مورد ممکن است شامل بیمه گردد). رینوپلاستی اگر درست انجام شود تنفس بهتر می شود ، مشکل بویایی ایجاد نمی شود و تنفس صدا دار نیست.
مدت زمان عمل :
2 ساعت و یا بیشتر
عوارض جانبی :
ترشحات خونابه ای از بینی به طور موقت ، تورم موقت، بی حسی، کبودی اطراف چشم ها و بینی و سردرد موقت و خشکی بینی.
هماتوم (جمع شدن خون در زیر پوست)، عفونت و واکنش به بیهوشی از آثار جانبی این عمل هستند. تغییر فرم لب بالا و تغییر فرم خنده فرد به طور موقت.
بهبودی :
سیگاری ها باید سیگار را تا زمان بهبودی کامل کنار بگذارند. معمولاً تورم بین 3 تا 6 ماه طول می کشد و نتیجه نهایی بعد از یک سال بدست می آید. بیماران باید از کوشش و تقلای زیاد، دولا شدن، بلند کردن جسم سنگین خودداری کنند. و به مدت 3 ماه از عینک نمی توانند استفاده کنند.
رفتن به سر کار :بعد از 2 روز
فعالیت شدید: بعد از 2 تا 3 هفته
تا 6 ماه بینی نباید ضربه بخورد.
عوارض :
اشکال تنفسی به علت صدمه به دریچه داخلی یا خارجی بینی ، اختلال بویایی ، تنفس صدا دار و سوراخ شدن تیغه بینی.
نتایج :
دائمی، ولی ممکن است حدود یک سال طول بکشد که فرم نهایی خود را بگیرد. عمل ترمیمی یا عمل ثانویه در 5 الی 20 درصد بیماران گزارش شده است.
تکنیک عمل :
پوست بینی از اتصال خود به چارچوب استخوان و غضروف جدا می شود، سپس غضروف و استخوان به فرم مناسب شکل داده میشود. فرم دادن بستگی دارد به مشکل شما و تکنیک برگزیده جراح شما. (اغلب نیاز به پیوند غضروف برای جلوگیری از اختلال عملکرد دریچه های بینی وجود دارد.) سپس پوست به چارچوب جدید برگردانده می شود. برخی جراحان از درون بینی بخیه می زنند و در تکنیک عمل بینی باز، بخیه بیرون بینی زده می شود. اقدام های انجام شده بستگی به تکنیک جراحی ، فرم بینی و مشکلات بیمار متفاوت است.
وضعیت بیمار :
معمولاً بستری موقت. (یک شب بستری)
بیهوشی :
عمومی ، بی حسی موضعی با بیهوشی نسبی
مراقبت های بعد از عمل :
  • در چند هفته اول از فین محکم باید خود داری کنید.

  • به مدت ده روز تا دو هفته بیمار یک محافظ (اسپلینت) پلاستیکی ، گچی یا آلومینومی روی بینی دارد.

  • یک ماه معمولاً بعد از برداشتن اسپلیت به بینی چسب زده می شود.


دریافت فایل
Design by Dr M.J Fatemi