صفحه اصلی | نقشه سایت | تماس با ما | English امروز :
تعریف :
اصلاح شلی، افتادگی و چروک های پوست صورت و گردن با برداشتن چربی اضافی، سفت کردن لایه های نگهدارنده عضلات و برداشتن پوست اضافی صورت.بیشتر بیمارانی که کاندید لیفت صورت هستند، مردان و زنان بالای 40 سال سن هستند که می خواهند آثار پیری را در صورت خود بهبود بخشند.
مدت زمان عمل :
چندین ساعت
بهبودی :
بازگشت بر سرکار: بعد از 10 تا 14 روز.
شروع فعالیت شدید: بعد از 2 هفته یا بیشتر.
بهبودی کبودی: بعد از 2 تا 3 هفته.
بیماران لیفت صورت باید از مصرف سیگار، حمام بخار، سونا تا چند ماه دوری کنند و تا زمان بهبودی، برای چندین ماه در معرض نور خورشید قرار نگیرند. همچنین بانداژ فشاری به بهبودی بعد از عمل کمک میکند و معمولاً 2 هفته تا یک ماه ادامه می یابد.

عوارض جانبی :
کبودی موقت، تورم، بی حسی و حساسیت پوست. احساس سفتی و کشیدگی پوست. جمع شدن خون زیر پوست های جدا شده.
عوارض :
برجسته شدن لبه زخم (اسکار هیپرتروفیک)، عفونت، خونریزی، تغییر مکان خط ریش، ندرتاً آسیب به شاخه های اعصاب صورت که معمولاً موقت است. تغییر فرم صورت (ماسکه شدن) ، عمقی تر شدن خط خنده.
تکنیک عمل :
معمولاً برش از جلوی گیجگاه شروع می شود و ادامه می یابد در امتداد چین های طبیعی (مکان برش و ترتیب عمل بسته به ساختار صورت بیمار و تکنیک جراح دارد). عموماً، جراح پوست را از چربی و عضلات صورت جدا می کند و اضافه چربی را برداشته یا ساکشن می کند، عضلات سفت می گردد، اضافه پوست را برداشته و ترمیم ها انجام می شود.برش می تواند به داخل موی سر و پشت گوش توسعه یابد. روشهای اندوسکپیک هم گزارش شده است ولی نتایج کمتری به نسبت روش باز دارد. اغلب نیاز به جراحی وجود دارد تا مایعات جمع شده زیر پوست های آزادانه را خارج سازد.می توان فقط پوست اضافه را برداشت ولی برای ماندگاری و نتیجه بهتر است لایه زیر پوست صورت که ادامه عضلات گردن است و به یک شکل یک لایه کامل تا گونه ها ادامه می یابد سفت شود.
نتایج :
معمولاً 3 تا 7 سال دوام دارد.
وضعیت بیمار :
معمولاً نیاز به بستری موقت یا بستری یک روزه دارد.
بیهوشی :
عمومی ، موضعی با بیهوشی نسبی
دریافت فایل
Design by Dr M.J Fatemi