صفحه اصلی | نقشه سایت | تماس با ما | English امروز :
پرسش : چطور می توان به یک جراح پلاستیک دارای صلاحیت دسترسی داشت؟
پاسخ : يافتن يك جراح پلاستيك كار مشكلي است، ما مهمترين مطلب براي حصول اطمينان از اينكه جراح مورد نظر تحت آموزشهاي لازم در زمينه جراحي پلاستيك قرار داشته و آيا روي جراحي پلاستيك و عملهاي ترميمي در تمامي قسمتهاي بدن كار كرده است و واقعاً يك جراح پلاستيك است يا خير و چنين جراحي را مي‌توان از بين جامعه جراحان پلاستيك ايران انتخاب كرد. پزشك شما بايد داراي بورد تخصصي جراحي پلاستيك و عضو جامعه جراحان پلاستيك و زيبايي ايران باشد. اين بدان معني است كه پزشك مورد نظر بايد تحت آموزش لازم در زمينه جراحي پلاستيك و زيبايي قرار گرفته باشد به عنوان يك بيمار شما بايد از اينكه جراح شما داراي چنين ويژگيهائيست اطمينان حاصل نماييد.
پرسش : چرا باید برای جراحی بیمارستان را به جای یک مرکز جراحی انتخاب کنیم؟
پاسخ : يك بيمارستان داراي بالاترين خدمات از نظر تيم پرستاري بيهوشي و مراقبتهاي لازم بعد از جراحي مي‌باشد، انجام عمل جراحي در يك بيمارستان مي‌تواند اين اطمينان و آرامش را از نظر اينكه به تمام جزئيات بارها و بارها رسيدگي مي‌شود، به شما بدهد.
پرسش : چه نکاتی را باید در مورد بیهوشی بدانیم؟
پاسخ : تا اين حد كه به خواب رفتن و يا اعمال يك بيهوشي جنرال توسط يك متخصص بيهوشي واجد شرايط انجام مي‌شود. سطوح بيهوشي با توجه به احتياجات وابسته به نوع بيمار متفاوت است و نوع خاص بيهوشي در هنگام مشاوره با متخصص بيهوشي و با توجه به منظور خاص جراحي مورد بررسي قرار مي‌گيرد. و پس از عمل جراحي بيمار تا زمان بيداري كامل در قسمت ريكاوري تحت نظر قرار خواهد گرفت. پس از جراحي، جراح از شما خواهد خواست كه حتماٌ به همراه دوست يا يكي از اعضاي خانواده خود به منزل برويد.
پرسش : جراحي پلاستيك بيني چطور انجام مي‌شود؟
پاسخ : بيني نقش مهمي در شكل ظاهري چهره دارد و بسياري از افراد نسبت به شكل بيني خود احساس خجالت مي‌كنند كه ممكن است خيلي بزرگ يا خيلي كوچك باشد و يا ويژگي‌هايي كه مورد پسندشان نيست. فرم بيني از والدين به فرزندان به ارث مي‌رسد و تا سنين بلوغ به رشد خود ادامه مي‌دهد و اين رشد تا سن 16 سالگي ادامه مي‌يابد و سپس اين رشد متوقف مي‌شود، پس انجام عمل جراحي تا قبل از اين سن كار عاقلانه‌اي نيست.جراحي پلاستيك بيني يك روش جراحي بسيار متداول است و مي‌تواند همراه با كوچك كردن يا بزرگ كردن بيني باشد. فرم ظاهري نوك بيني و استخوان بيني و همچنين سوراخهاي بيني و همچنين مي‌تواند با تغيير فاصله بين بيني و لب بالايي همراه باشد، بعضي اوقات اشكال در تنفس مي‌تواند با انجام جراحي پلاستيك بيني به طور همزمان برطرف شود.هميشه جراحي پلاستيك بيني با كبودي و تورم همراه است، بخصوص در اطراف چشم كه اغلب بعد از سه هفته كاملاً از بين خواهد رفت، و شما در اين مدت لازم است كه از يك قالب مخصوص كه روي بيني شما را مي‌پوشاند استفاده كنيد، در پايان اين سه هفته تورم به خوبي از بين خواهد رفت و چهره شما براي ديگران طبيعي خواهد شد به طوريكه انگار شما هيچ عمل جراحي اخيراً انجام نداده‌ايد.به ندرت اتفاق مي‌افتد كه در اولين هفته بعد از جراحي شما دچار اشكال در تنفس از طريق بيني نشويد كه اين موضوع نيز با اولين رفتن تورم از ميان خواهد رفت.
پرسش : چرا قبل و بعد از عمل جراحي بايد عكس گرفت؟
پاسخ : عكسهايي كه قبل از جراحي گرفته مي‌شود به برنامه‌ريزي در شيوه جراحي كمك مي‌كند. اين عكسها جراح شما را در مسير انجام جراحي راهنمايي مي‌كند، علاوه بر اين عكسهاي بعد از عمل نيز اين امكان را به شما و جراح مي‌دهد كه نتيجه جراحي را ارزشيابي كنيد.
پرسش : چه سني براي فيس ليفت مناسب است؟
پاسخ : هيچ سن بخصوصي براي انجام اين عمل وجود ندارد، نتيجه اين عمل مي‌تواند خيلي ظريف (تغيير مختصر) و خيلي شگفت‌انگيز باشد و اين نتيجه به ظاهر بيمار قبل از جراحي بستگي دارد.
پرسش : آيا آثار برشهاي عمل جراحي فيس ليفت بعد از عمل قابل رؤيت است؟
پاسخ : خير، اين برشها دقيقاً در حاشيه چينهاي طبيعي صورت انجام مي‌گيرد و در خط رويش موهها پنهان مي‌شود.
پرسش : چطور يك شخص مي‌تواند از چربيهاي بدون تغيير در زير پلكش خلاصي پيدا كند؟
پاسخ : جراحي پلاستيك پلك تحتاني مي‌تواند اين لايه چربي زير چشم را كه موجب پف در زير چشم مي‌شود را از بين ببرد.
پرسش : برشهاي جراحي پلك در كجا ايجاد مي‌شود؟
پاسخ : اين برشها در مورد پلك فوقاني در چين طبيعي پلك فوقاني قرار مي‌گيرد و تا گوشه خارجي پلك ادامه مي‌يابد. و در مورد پلك تحتاني هم اين برش غير قابل رؤيت است چرا كه در خط رويش مژه‌هاي تحتاني مخفي مي‌شود و يا از داخل پلك انجام مي‌گيرد.
پرسش : چه مدت زمان بعد از بلزار و پلاستي نياز به استراحت است؟
پاسخ : به شما پيشنهاد مي‌شود كه پس از اين عمل به مدت 5-3 روز استراحت داشته باشيد اما بهتر است كه به مدت يكماه پس از عمل جداً از انجام فعاليتهاي سخت و دشوار خودداري فرمائيد.
پرسش : آيا ابدومينوپلاستي مي‌تواند خط برش زايمان را از بين ببرد؟
پاسخ : اگر اين برش در قسمت تحتاني شبكه يعني زير ناف (به طور افقي) قرار داشته باشد، معمولاً در حين ابدومينوپلاستي از بين مي‌رود. خصوصاً تمامي پوست از قسمت بالاي ناف تا ناحيه لگن برداشته مي‌شود، اين پوست كه معمولاً خط زايمان را شامل مي‌شود و به خوبي الاستيته پوست حفظ مي‌شود، قسمت فوقاني پوست الاستيته ببيشتري دارد و كيفيت بهتري خواهد داشت و اين خط را به حداقل رسانده و خاصيت الاستيته پوست در سرتاسر شكم حفظ مي‌شود.
پرسش : آيا ليپوساكشن يك روش كاهش وزن تلقي مي‌شود؟
پاسخ : خير ليپوساكشن براي از بين بردن چربيهاي موضعي در قسمتهايي است كه با ورزش و يا رژيم غذايي از بين نمي‌رود و براي كاهش وزن استفاده نمي‌شود.
پرسش : چه كساني براي ليپوساكشن موردهاي مناسبتري هستند؟
پاسخ : مناسبترين افراد براي اين عمل كساني هستند كه اگر چه وزن متعادلي دارند ولي تجمع چربي به طور موضعي دارند و معمولاً كساني هستند كه پوست محكم و انعطاف‌پذيرتري دارند، نتيجه مهمتري دارند. اگرچه سن بيماران در اين مورد بسيار مهم نيست ولي افراد مسن‌تر كه پوستشان انعطاف‌پذيري كمتري دارد ممكن است نتيجه‌اي كه در افراد جوانتر مشاهده مي‌شود را نداشته باشند.
پرسش : بعد از ليپوساكشن نياز به چند روز استراحت وجود دارد؟
پاسخ : به شما پيشنهاد مي‌شود كه 5-3 روز پس از جراحي استراحت داشته باشيد اما بهتر است تا يكماه پس از جراحي از انجام فعاليتهاي سنگين اجتناب كنيد.
پرسش : چه زماني مي‌توان ورزش كردن را شروع كرد؟
پاسخ : تخمين اين زمان براي هر بيمار متفاوت است و همينطور تصميم‌گيري در مورد ورزش كردن و ديگر فعاليتها به بيماران مختلف متفاوت است. ما اكثراً پياده‌روي، البته به استثناء دو روز اول پس از جراحي را توصيه مي‌كنيم. اين كار كمك بسياري به از بين رفتن ورم و ديگر مشكلات مي‌كند. بسته به محل مورد معالجه بسياري از بيماران بعد از 4-2 هفته پس از جراحي قادر به شروع تمرينهاي ورزشي هستند.
پرسش : آيا راهي براي كاهش ورم وجود دارد؟
پاسخ : اغلب بيماران اظهار مي‌دارند كه پياده‌روي كمك بسياري در كاهش ورم داشته است.
پرسش : آيا چربي مجدداً در مناطق معالجه شده جمع مي‌شود؟
پاسخ : اگر پس از ليپوساكشن شخصي رژيم غذايي درستي نداشته باشد و به طور منظم ورزش نكند سلولهاي چربي باقيمانده دوباره رشد خواهند كرد، البته سلولهاي چربي كه برداشته شده‌اند براي هميشه از بين رفته‌اند. ليپوساكشن مانند يك برنامه رژيم غذايي كاهش وزن به كار نمي‌رود.
پرسش : چرا بيماران بعد از جراحي بايد (لباس تنگ) گن بپوشند؟
پاسخ : بعد از جراحي ليپوساكشن تورم قابل انتظار است، استفاده از گن به كاهش تورم كمك بسياري مي‌كند و باعث مي‌شود كه بافت چربي باقيمانده، حالت بهتري پيدا كند. بسياري از بيماران بعد از جراحي تغيير كمي را حس مي‌كنند و يا حتي فكر مي‌كنند كه چاقتر شده‌اند. اما در هفته‌هاي بعدي بيماران معمولاً شاهد نتيجه مطلوب خواهند بود، بعد از 2 ماه بيماران 80% نتيجه نهايي عمل را مشاهده خواهند كرد. در حدود 6 ماه بعد تورم مسلماً به طور كامل از بين مي‌رود، بيماران توالي اين بهبود را پس از جراحي احساس خواهند كرد و ما معمولاً استفاده از گن را براي 3 هفته، هفت ساعت در روز و پس از آن 3 هفته حتي در هنگام خواب توصيه مي‌كنيم.
پرسش : آيا پروتزهاي سينه مطمئن و قابل اطمينان هستند؟
پاسخ : اگرچه ماده پر كننده پروتزها و لايه بيروني آن از جنس سيليكون است، اما سيليكون عنصري است كه بطور طبيعي يافت مي‌شود و از تركيب عناصري چون كربن، ئيدروژن و اكسيژن ايجاد مي‌شود. سيليكون در توليد محصولاتي چون لوازم آرايشي، مواد غذايي و پروتزهاي پزشكي مورد استفاده دارد. مطالعات زيادي در جهت اثبات بيماري‌زا بودن پروتزهاي سيليكوني سينه انجام شده است و در نتيجه اين مطالعات مي‌توان گفت كه در حال حاضر هيچ مدركي بر اينكه پروتزهاي سيليكوني سينه موجب افزايش سرطانهاي سينه مي‌شود وجود ندارد، در ضمن هيچ دليلي بر اينكه پروتزهاي سينه موجب ايجاد بيماريهاي خود ايمني مانند آرتروروماتوئيد مي‌شود وجود ندارد.
پرسش : تا چه سني براي بزرگ كردن سينه‌ها مناسب است؟
پاسخ : بزرگ كردن سينه‌ها مي‌تواند از 18 سالگي به بالا انجام شود و هيچ سني براي بهتر كردن ظاهر سينه‌ها دير نيست.
پرسش : پروتزهاي سينه در زير عضلات قرار مي‌گيرند يا در روي عضلات؟
پاسخ : آناتومي بيماران مختلف با يكديگر متفاوت است، بنابراين تنها راه فهميدن اين كه چه شيوه‌اي مناسب‌تر است احتياج به يك جراح پلاستيك متخصص دارد و همينطور انتخاب و سليقه بيمار نيز مهم تلقي مي‌شود.
پرسش : آيا لازم است كه منتظر بمانيم كه بعد از بچه‌دار شدن اين جراحي را انجام دهيم؟
پاسخ : خير، اين بسته به انتخاب بيمار است، بيشتر از نيمي از بيماران قبل از بچه‌دار شدن تحت عمل قرار مي‌گيرند و بيشتر آنان هيچ مشكلي در شيردهي پس از جراحي ابراز نكرده‌اند. در ضمن برشي كه استفاده مي‌شود كوچك است و جراح سعي مي‌كند كه ميزان به هم ريختگي غده‌هاي شيري اطراف نيپل را به حداقل برساند. پروتز سينه كه در زير سينه واقعي قرار مي‌گيرد به هيچ عنوان آسيبي به تغذيه كودك نمي‌رساند.
پرسش : آيا پروتز سينه تداخلي در ماموگرافي ايجاد مي‌كند يا خير؟
پاسخ : بله، پروتز سينه چه در زير عضلات و چه در روي عضلات قرار گيرد مي‌تواند در ماموگرافي تداخل ايجاد كند. عموماً پروتز سينه‌هايي كه در زير عضلات قرار گرفته‌اند دخالت كمتري در ماموگرافي نسبت به پروتزهايي كه روي بافت عضلاني قرار گرفته‌اند دارند. مراكز ماموگرافي به خوبي و معمولي ماموگرافي را براي كساني كه پروتز سينه دارند انجام مي‌دهند.
پرسش : چطور ما بايد راجع به استفاده پروتز در زير عضلات و يا روي عضلات تصميم‌گيري كنيم؟
پاسخ : تصميم راجع به روش استفاده در بزرگ كردن سينه‌ها به چندين عامل بستگي دارد، بعضي از اين فاكتورها اختياري و سليقه‌اي است و برخي به آناتومي بيمار بستگي دارد.
پرسش : مصرف چه داروهايي را بايد قبل از جراحي قطع كرد؟
پاسخ : پيشنهاد مي‌شود كه مصرف هرگونه دارويي كه حاوي آسپيرين و ايبوپروفن، يا هر ماده‌اي كه كاربرد كاهش وزن داشته باشد بايد حداقل دو هفته قبل از جراحي قطع شود.
پرسش : مدت بهبودي چقدر به طول مي‌انجامد؟
پاسخ : مدت بهبودي در بيماران مختلف متفاوت است. اما بيشتر بيماران قادر هستند كه 4 تا 6 هفته بعد از جراحي فعاليت‌هاي روزانه خود را از سر گيرند.
دریافت فایل
Design by Dr M.J Fatemi